West Carleton Minor Hockey Association Powered by Goalline Sports Administration Software

Sign up today

2014 Tim Horton's Coaches Clinic

2014 Tim Horton's Coaches Clinic

read more

2014 Photo Day Schedule

Click here to find your team's photo day time this Saturday October 25th

read more

Keep informed with email/news alerts

Here's a great way to learn what's happening....subscribe for email notices

read more

Check out the Safe & Fun hockey program for a free Bauer Youth Hockey...

In the last two seasons, Chevrolet handed out over 25,000 free hockey helmets to parents of 5 year olds in Canada.

read more

WCMHA AGM 2013 - Documentation

Annual General Meeting Date: Tuesday, April 23rd, 2013

read more


  • Novice ANovice A vs. Stittsville 2
    @ Johnny Leroux ArenaSaturday October 25, 8:00 am - 9:00 am
  • Novice CStittsville 3 vs. Novice C
    @ Cavanagh Sensplex - KinburnSaturday October 25, 9:00 am - 10:00 am
  • Midget B RedlineMidget B1 vs. Osgoode Rideau 1
    @ Osgoode ArenaSaturday October 25, 12:00 pm - 1:30 pm
  • Atom AAtom A vs. Stittsville 2
    @ Johnny Leroux ArenaSaturday October 25, 12:00 pm - 1:00 pm
  • Midget B BluelineMidget B2 vs. Almonte Pakenham 2
    @ AlmonteSaturday October 25, 1:30 pm - 3:00 pm
  • Atom B RedlineAtom B1 vs. Stittsville 2
    @ Johnny Leroux ArenaSaturday October 25, 2:00 pm - 3:00 pm
  • Atom CRichmond vs. Atom C2
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 2:00 pm - 3:00 pm
  • Atom CAtom C1 vs. Carleton Place
    @ Carleton Place Arena 1Saturday October 25, 3:00 pm - 4:00 pm
  • PeeWee B BluelineCarleton Place 2 vs. Peewee B
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 3:00 pm - 4:00 pm
  • PeeWee APerth Lanark vs. Peewee A
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 4:00 pm - 5:00 pm
  • PeeWee COsgoode Rideau vs. Peewee C
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 5:00 pm - 6:00 pm
  • Bantam B BluelineBantam B2 vs. Perth Lanark
    @ LanarkSaturday October 25, 6:00 pm - 7:00 pm
  • Bantam AAlmonte Pakenham vs. Bantam A2
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 8:00 pm - 9:00 pm
  • Bantam B RedlineStittsville 2 vs. Bantam B1
    @ W. Erskine Johnston ArenaSaturday October 25, 9:00 pm - 10:00 pm
  • JuvenileJuvenile B1 vs. Osgoode Rideau
    @ Manotick ArenaSaturday October 25, 9:30 pm - 11:00 pm
  • Novice CNovice C vs. Stittsville 1
    @ GRC- ASunday October 26, 9:00 am - 10:00 am
  • Novice B RedlineRichmond 3 vs. Novice B2
    @ W. Erskine Johnston ArenaSunday October 26, 9:00 am - 10:00 am
  • Novice B BluelineNovice B1 vs. Stittsville 5
    @ GRC- ASunday October 26, 10:00 am - 11:00 am
  • Bantam B BluelineOsgoode Rideau 2 vs. Bantam B2
    @ Cavanagh Sensplex - KinburnSunday October 26, 10:00 am - 11:00 am
  • PeeWee B BluelinePeewee B vs. Stittsville 3
    @ Beckwith Recreation ComplexSunday October 26, 11:00 am - 12:00 pm
  • Atom B RedlineAtom B1 vs. Osgoode Rideau 3
    @ Manotick ArenaSunday October 26, 1:00 pm - 2:00 pm
  • Bantam B RedlineWest Carleton 1 vs. Bantam B3
    @ Cavanagh Sensplex - KinburnSunday October 26, 2:00 pm - 3:00 pm
  • Atom AAtom A vs. Stittsville 1
    @ Johnny Leroux ArenaSunday October 26, 2:30 pm - 3:30 pm
  • Minor MidgetStittsville 2 vs. Midget B15
    @ Cavanagh Sensplex - KinburnSunday October 26, 3:00 pm - 4:30 pm
  • Bantam ABantam A1 vs. Almonte Pakenham
    @ AlmonteSunday October 26, 5:00 pm - 6:00 pm
  • Atom B2@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Saturday October 25, 6:30 am - 7:30 am
  • Bantam B3@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Saturday October 25, 6:30 am - 8:00 am
  • Bantam A1@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Saturday October 25, 7:30 am - 8:30 am
  • Novice B1@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Saturday October 25, 10:00 am - 11:00 am
  • Novice B2@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Saturday October 25, 10:00 am - 11:00 am
  • Initiation A@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Saturday October 25, 12:00 pm - 1:00 pm
  • Initiation B@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Saturday October 25, 1:00 pm - 2:00 pm
  • Atom C1@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 6:00 am - 7:30 am
  • Novice A@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Sunday October 26, 6:30 am - 8:00 am
  • Atom C2@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Sunday October 26, 6:30 am - 8:00 am
  • Peewee A@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 7:30 am - 9:00 am
  • Initiation B@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Sunday October 26, 8:00 am - 9:00 am
  • Initiation A@ Cavanagh Sensplex (Kinburn)Sunday October 26, 9:00 am - 10:00 am
  • Bantam A2@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 10:00 am - 11:30 am
  • Atom B2@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 11:30 am - 1:00 pm
  • Juvenile B2@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 4:00 pm - 5:30 pm
  • Juvenile B1@ Carp Arena (W. Erskine Johnston)Sunday October 26, 4:00 pm - 5:30 pm

Goalline Sports Administration Systems
Powered by Goalline Hockey Software